Yağ Aldırma Nedir?

Günümüzde en çok bilinen ve en çok talep edilen estetik müdahalelerinden biridir. Yağ aldırma (yağ emme) vücuttan çeşitli teknikler kullanılarak cilt altındaki istenmeyen ya da fiziksel aktivite ile giderilmesi mümkün olmayan ve kozmetik açıdan kötü görünen yağ dokunun uzaklaştırılmasıdır.

Yağ Aldırma Nasıl Yapılır?

Yağ alınacak bölgenin genişliğine ya da yağ alınmasının amacına göre lokal anestezi ya da genel anestezi ile birlikte yapılabilir.

Yağ Aldırma Ne Kadar Sürer?

Ameliyat yapılacak bölgeye göre değişmekle birlikte ameliyat süresi 30 dk ile 3 saat arasındadır. Tüm vücut şekillendirmede ise süre daha uzundur.

Yağ Aldırma Türleri Nelerdir?

Tumescent, ultrasound ve vaser olmak üzere birkaç farklı yağ aldırma teknikleri mevcuttur.

Yağ Aldırmanın Zararları Var Mıdır?

Yağ aldırma ile alakalı basında birçok haber çıkmaktadır ve çoğunluğu genelde olumsuzdur. Maalesef gerekli tıbbi önlemlerin alınmadığı her işlemde olabileceği gibi yağ aldırmada da istenmeyen yat etkiler görülebilir. Ancak uygun şartlarda bunlar elbette en aza indirgenmektedir.

Ameliyat esnasında vücudunuzdaki kıvrımların içerisinde kaybolacak şekilde bir ya da daha fazla 0,5 cm kesi yapılır. Bunlar genelde görünmeyecek şekilde iyileşir.

Yağ Aldırma Sonrası Ağrı Olur Mu?

Gelişen yöntemler sayesinde ameliyat sonrasında morluk, ağrı ve ciltte dalgalanmalar minimum düzeyde görülmektedir. Ameliyattan sonra yapılan şekillendirmeye destek olması ve sağlığınız için birkaç gün korse takmanız gerekebilir. İşlem sonrasında gelişebilecek ağrılar için sıradan ağrı kesiciler yeterli olacaktır. Günlük yaşantınıza birkaç gün içerisinde dönebilirsiniz.

Yağ Aldırma İşleminden Sonra Kilo Alır Mıyım?

Yağ aldırma sonrasında yağların alındığı bölgede hemen kilo alma gerçekleşmez ancak belirli bir süre sonra aynı bölgeden tekrar kilo alabilirsiniz. Genel bilinenin aksine yağ aldırma tek başına asla bir zayıflama yöntemi değildir. Sağlıklı beslenme ve düzenli spor ile kilo vermeye devam etmek, işlemden alınacak verimi çok daha fazla arttıracaktır.

Vücudunuzun yağ aldırma işleminden sonra değiştiğini hemen görürsünüz ancak tam olarak derinizin oturması ve şekil alması 6 ay alacaktır. Bu süreç içerisinde spor ile iyileşme sürecinizi destekleyebilirsiniz.