Brazilian Butt Lift

Brezilya Poposu Estetiği ile kısa bir süre içerisinde hem vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulur hem de daha çekici bir bel-popo görünümüne kavuşursunuz

Brezilya Poposu Estetiği ile kısa bir süre içerisinde hem vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulur hem de daha çekici bir bel-popo görünümüne kavuşursunuz


Anestezi Genel
Süre 2-3 saat
Hastanede Yatış 1 gece
Günlük Hayata Geri Dönüş 7-10 gün

Brezilya popo dikleştirme ameliyatıyla popo bölgesinin daha çekici ve estetik hale getirilmesi hedeflenir.

Tek cümle ile özetlenecek olursak, değerlendirmelerin ardından vücutta yağın fazla olduğu bölgelerden yağlar alınarak işlemden geçirildikten sonra popo bölgesine verilerek şekillendirme yapılır.

Elbette popo estetiğinin tek yöntemi yağ ile yapılan bu yöntem değildir. Vücudunuzda yeteri kadar yağ yoksa, yani çok ince bir yapıya sahipseniz ve kendi yağlarınızın sağlayabileceğinden daha büyük bir popo istiyorsanız bu durumda silikon protezlerle popo büyütme yapılabilir ya da hem popo protezi hem de silikon protezler kullanılabilir. Bunun yanında eğer obezite ameliyatı sonrası kilo vermiş ve vücudunuzda sarkma söz konusuysa bu durumda kendi dokunuz kullanılarak popo dikleştirme de yapılması söz konusudur.

Brezilya poposu estetiği ameliyatından sonra, poponuza verilen yağların belirli bir miktarı eriyecektir. Bu durum doğal bir süreç olup, daha doğru tekniklerle daha az yağ kaybı sağlanabilmektedir.

Ameliyattan sonra belirli bir süre özel korseler giymeniz, birkaç gün yüz üstü yatmanız, sırt üstü yattığınızda ya da oturduğunuzda popo yastığı kullanmanız ve doktorunuzun diğer tavsiyelerine uymanız büyük önem arz etmektedir. Ameliyattan 3 gün sonra çok kısa sürecek ılık bir duş alabilirsiniz. 

Bu dönemi konforlu geçirmeniz için gerekli öneriler, ilaçlar, kontrol muayeneleri doktorunuz tarafından planlanacaktır.

Ameliyattan sonra kendinizi iyi hissettiğiniz ilk anda yürümeye, 7-10 gün sonra hafif egzersizlere başlayabilirsiniz. İşlemden sonra vücudunuzun tam olarak toparlanması 3 ay sürecektir. Bu süreçte her geçen gün vücudunuzun şeklinin daha da düzeldiğini göreceksiniz.