Blefaroplasti

Blefaroplasti

Blefaroplasti

Blefaroplasti (Göz Kapağı Ameliyatı)

Blefaroplasti; Gözler ruha açılan penceredir derler. Biriyle ilk tanıştığınızda gözler en çok duyguyu sergileyerek güçlü bir ilk izlenimi verir. Yaşlandıkça ya da genetik sebeplerden dolayı göz kapaklarımızdaki deri sarkar, insanların gözlerimizi görememelerine sebep olur ve bizlere üzgün bir ifade verir.

Göz kapaklarının sarkması veya derisinin gevşek olması gözlerinizi de yorulabilir. Blefaroplasti, insanların sizin hakkınızda en iyi ilk izlenimi almasına yardımcı olan bir prosedürdür. Göz kapağı ameliyatı veya blefaroplast, göz kapaklarının görünümünü iyileştirmek için yapılan cerrahi bir işlemdir.

Kesi üst kapaklar, alt kapaklar veya her ikisi için olabilir. Amacınız ister görünümünüzü iyileştirmek, ister göz kapaklarınızın işlevselliğini düzeltmek olsun, bu operasyon bakışlarınıza gençlik getirir.

Blefaroplast Operasyonunun Tercih Sebepleri :

  • Gevşek veya sarkan, kırışıklığa neden olan veya üst göz kapağının doğal kıvrımını bozan, görüşü engelleyen göz kapağı derisinin düzeltilmesi.
  • Yağ birikintileri nedeniyle göz kapaklarındaki şişliklerden kurtulma
  • Koyu göz altı torbalarının tedavisi
  • İrisin altında sarkan ve beyaz görünen alt göz kapaklarına yardımcı olmak
  • Alt göz kapaklarındaki fazla deri ve kırışıklıkların düzeltilmesi

Cerrahi işlem sırasında doktorunuz acıyı azaltmaya yardımcı olacak ilaçlar verilecektir. İntravenöz sedasyon veya genel anestezi iki seçenektir. Doktorunuz sizin için en iyi seçenek tarzını belirleyecektir.

İşlem Nasıl İlerler?

Göz kapağı cerrahisi kesi çizgilerinin izleri,  göz kapağının doğal yapısında gizlemek için tasarlanmıştır. Alt göz kapağı torbalarını tedavi etmek için alt kirpik çizgisinden bir kesi açılır. Bu kesi ile alt göz kapağındaki fazla doku çıkarılır.

Göz altı torbalarında olan fazla yağın yeri değiştirebilir veya tamamiyle çıkarılabilir. Bu işlemlerin nasıl olacağı plastik cerrahın hasta anatomisine göre vereceği bir karardır. Alt göz kapağında bulunan bu sorunlarını düzeltmek ve fazla yağı yeniden dağıtmak veya çıkarmak için alternatif bir tedavi daha, alt göz kapağının iç kısmına yapılan bir transkonjonktival kesidir.

Bu işlemde deri alınmaz. Göz kapağı kesilerini kapatmak için dikişler veya cilt yapıştırıcısı yaygın olarak kullanılır. Dikişler “eriyen dikiş” adında özel bir dikiş türüdür ve fazla kalan dikişler bir hafta sonra alınır.

Blefaroplasti Fiyatları 2024

Blefaroplasti Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.