Genital Estetiği

Genital Estetiği

Genital Estetiği

Genital Estetiği (Vaginoplasti ve Labiaplasti)

Genital Estetiği; Vajinoplasti, vajinal doğum veya yaşlanmanın neden olduğu gevşek veya sarkık vajina duvarını “sıkılaştırmayı” amaçlayan bir tekniktir. Son yıllarda özellikle vajinal kasları doğumdan sonra gevşemiş ve zayıflamış yeni anneler arasında popülerlik kazanmıştır.

Bazı kadınların cinsel ilişki sırasında duyu ve zevk alamama gibi sorunları vardır. Vajinal Sıkılaştırma ve Şekillendirme operasyonu vajinanızın görünümünü, hissiyatını ve işlevini geliştirmekle kalmaz, kendinize olan saygınızı ve güveninizi yeniden kazanmanıza yardımcı olur.

Labioplasti ise vajina daraltma işlemi yerine iç dudaklara yapılan kozmetik bir ameliyattır. Genital Estetiği, labia majör (daha büyük, dış vajinal “dudaklar”) veya labia minör (daha küçük, iç vajinal “dudaklar”) (iç, daha küçük dudaklar) üzerinde yapılabilir.

Bu işlem genellikle iç dudakları dış dudaklarını aşan kadınlarların bu problemlerine yardımcı olduğundan tercih edilmektedir. Labioplasti aynı zamanda biri birinden daha küçük veya daha asimetrik labiaları daha simetrik hale getirmek için sıklıkla kullanılır.

Bu işlemler birbii ardına yapılmamaktadır. Vajinoplasti sıklıkla labioplasti ile birlikte yapılır. Genital estetiği işlemi vajinoplasti ve labioplastiyi içerir.

Kimler vajinoplasti veya labioplasti ameliyatlarını tercih etmelidirler?

  • Hamilelik, kilo kaybı ve yaşlanmanın etkileriyle zamanla sarkan ve gevşeyen vajinanın genişlemesi ve değişmesinden rahatsız olan kadınlar
  • Bisiklete binmek ve ata binmek gibi aktiviteleri yaparken, veya cinsel ilişki sırasında, zorluk yaşayan kadınlar
  • Vajinal doğumdan sonra cinsel ilişkide tatmin edilme sorunu yaşayan kadınlar
  • Başka bir genital operasyon geçirmiş ve operasyon sonrası kalan yara izlerinden şikayetçi olan kadınlar
  • Vulva ve labialarının daha ince ve şekilli bir görünüme sahip olmasını isteyen kadınlar
  • İdrar kaçırma probleminden muzdarip olan ve bu durumun tedavisini isteyen ve kozmetik bir işlem isteyen kadınlar

Genital estetiğinin hastalarımız için avantajları nelerdir?

  • Vajinal kaslar ve vajina çevresindeki kaslar hamilelik öncesi gerginliğine ve görünümüne geri döner.
  • Vajinal estetiği sonrası yeniden şekillendirme işleminde kadınlar kendilerine olan özgüveni geri döner.
  • Operasyon sonrası daha toplu ve estetik bir vajinaya sahip olan kadınlar külot, bikini altı ve diğer kıyafetleri daha rahat giyinebilir hale gelirler.