Safir Fue Saç Ekimi

Safir Fue Saç Ekimi

Safir Fue Saç Ekimi

Safir bistürisi ile FUE saç ekimi Nedir?

Safir Fue Saç Ekimi; Teknolojik gelişmelerin ilerlemesi, saç ekimi ve saç dökülmesine karşı tedavide yeni tedavilerin yolunu açmıştır. Saç ekimi, son yıllarda muazzam bir şekilde büyümüş ve ilerlemiş, yenilikçi tıbbi teknolojilerin daha verimli kullanılması nedeniyle minimal invaziv bir cerrahi tedavi haline gelmiştir.

Yaygın olarak kullanılan ve en güncel saç ekimi tekniklerinden biri olarak kabul edilen FUE işlemi, özel safir neşter kullanımı sayesinde daha da geliştirilmiştir.

Safir Fue İle Klasik Fue Saç Ekimi Arasındaki Farklar

Safir FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu), ekim alanında mikro kanalları açmak için çelik neşter yerine safir bir neşter kullanır. Klasik FUE metodundan farklı olarak Safir FUE, safir bir neşter yardımıyla gerçekleştirilir.

Ekim alanı içinde daha küçük mikro kanallar açarak, bıçaklar kabuk gelişimini azaltmak ve iyileşme sürecini hızlandırmak için tasarlanmıştır. Lokal anestezi sonrası foliküler üniteler donör alanından 0.6 – 0.7 veya 0.8mm büyüklüğünde mikro motorlu Safir neşterli FUE tekniği ile tek tek toplanır

Küçük kanalları açmak için safir bir neşter kullanmak günümüzde mevcut olan en iyi yöntemdir. Kanallar foliküler ünitelerle doldurulur.

Foliküler ünitelerle aynı uzunlukta mikro insizyonlar yapmak için 1.0 – 1.3 – 1.5 mm değişken boyutları olan keskin, pürüzsüz ve dayanıklı safir neşterler kullanılır. Sonuç olarak, saç greftlerinin birbirine daha yakın ekilmesine izin veren ek kanallar açılabilir.

Safir Neşter İle Gerçekleştirilen Fue’nin Avantajları

  • Normal FUE tekniğinden daha hızlı iyileşme aşaması.
  • Kanal açılırken daha az titreşim olur, bu nedenle kafa derisi dokusunda travma ve yaralanma gibi problemlerin olasılığı daha düşüktür.
  • Operasyon sonrası daha az sivilcelenme imkânı
  • Safir neşter kullanmak daha doğal bir görünüm sağlar.