İple Yüz Germe

Klasik yüz germe ameliyatı için ayıracak vaktiniz yok ya da çekinceleriniz varsa sizin için çok pratik bir çözümümüz var

Klasik yüz germe ameliyatı için ayıracak vaktiniz yok ya da çekinceleriniz varsa sizin için çok pratik bir çözümümüz var


Anestezi Lokal/Sedasyon/Genel
Süre 30dk-1,5 saat
Hastanede Yatış Günübirlik
Günlük Hayata Geri Dönüş 4-7 gün

Günümüzde artan tempo, yoğunluk, zaman kısıtlılığı gibi sebepler hastaların en hızlı sürede günlük hayatlarına dönebilecekleri tekniklerin popüleritesini artırmıştır.

Şüphesiz bu tekniklerin başında teknolojinin gelişmesiyle birlikte popülerleşen ve geliştirilen iple yüz askılama teknikleri gelmektedir. İple yüz askılama sayesinde hastaların daha genç bir yüze kavuşmaları için gereken zaman ve iyileşme süresi azalmıştır. İple yüz germe/askılamanın bir diğer avantajı da istenmediği durumda bunun geri döndürülebilir ya da değiştirilebilir olmasıdır.

Son zamanlarda bu teknikte birçok farklı ip kullanılmaktadır ve tercih edilecek ürün oldukça etkilidir. İple yüz askılamada kullanılan emilen ve emilmeyen iplerin kendilerine göre ufak farklılıkları ve avantajları vardır. Ayrıca her yüz farklı olduğundan ihtiyacınıza göre gereken ip miktarı da değişmektedir. Genel olarak 3 çift (her iki yüz yarısına da 3'er adet) ip yetmekle birlikte, boyun kısmının çok sarkık olduğu durumlarda ise gereken sayı artmaktadır.

Bunların arasında son zamanlarda oldukça gündemde olan "fransız askısı" ip kısmı polyesterden/dışı silikondan yapılan ve üzerinde kaymasını engelleyen çıkıntıları olan vücutta emilmeyen kalıcı bir iptir. 

Emilebilir ipler ise vücutta emilebilir şekilde yapılmışlardır ve belirli süre sonunda ilk zamanlardaki etkilerini kaybederler.

İple askılama ile yüz germeden başka, badem göz, kaş kaldırma ve burun ucu kaldırma işlemleri de yapılabilmektedir.