Kaş Kaldırma

Kaşlarınızın düşüklüğü sizi mutsuz ediyor, yorgun ve yaşlı görünmenize neden oluyorsa, kaşlarınızı daha estetik bir görünüme kavuşturmanız mümkün

Kaşlarınızın düşüklüğü sizi mutsuz ediyor, yorgun ve yaşlı görünmenize neden oluyorsa, kaşlarınızı daha estetik bir görünüme kavuşturmanız mümkün


Anestezi Lokal/Sedasyon
Süre 1-1.5 saat
Hastanede Yatış Günübirlik
Günlük Hayata Geri Dönüş 7-10 gün

Kaşlar yüz bölgesinde çok farklılık gösteren ve genelde kadınların günlük hayatlarında kuaför ya da güzellik merkezinde çok işlem yaptırdıkları bölgelerin başında gelmektedir. Şüphesiz kaşların çekici, genç ve çarpıcı bir yüz için önemi yadsınamaz. Ancak kaşlarımız da zamanla yüzümüzün diğer kısımları gibi aşağıya doğru yer değiştirir ve sarkar.

Bu durum sizi rahatsız ediyorsa kaş kaldırma işlemini değerlendirebilirsiniz. Bu işlem kaş kaldırma olarak anılsa da yapılan müdahale aşağı doğru yer değiştiren kısmı yani sadece kaşın kuyruğunu (dış kısmını) kaldırmaktır. 

Bu işlem için birçok seçenek mevcuttur. En basit işlem kaş ucunu botulinum toksini (botoks) kullanarak kaldırmaktır. Bu işlem en fazla 5 dk sürer ve etki süresi 3-4 aydır.

Deride bir kesi yapılmadan, ip kullanılarak da kaş kaldırmak mümkündür, bunun için işlem yapılacak bölge uyuşturulur ve ihtiyacınıza göre gereken ip kullanılarak kaş kuyruğu yukarı kadar kaldırılır. Kullanılan ipler genelde vücutta eriyen ipler olduğundan bu işlemin de etkisi geçici olup 1-1,5 yıl devam eder. Eğer kullanılan ip kalıcıysa etkisi çok daha uzun süreli olacaktır.

Kaş kaldırma aynı zamanda üst göz kapağında ya da saçınızın içinde ufak bir kesiyle yapılan ameliyatla da kaldırılabilir. Ancak bu teknik ameliyathane ortamında yapılmalıdır ve toparlanma süreci daha uzundur. Ameliyathane ortamında yapılan işlemlerde kaş kaldırmaya ek olarak, dilerseniz kaş altına yağ dolgusu yaparak daha da dolgun kaş hatlarına kavuşmanızı sağlayabiliriz.

Bazı ileri yaşlı, alın bölgesinin çok kırışık olduğu hastalarda ise üst göz kapağı bölgesinden deri çıkartılarak, kaşın yukarı kaldırılması yapılabilir.