Brezilya Popo Estetiği (BBL) 

Brezilya Popo Estetiği (BBL) 

Brezilya Popo Estetiği (BBL) 

Brezilya Popo Estetiği (BBL) 

Brezilya Popo Estetiği; Kalçaların şekli ve orantılı olması, iyi orantılı ve çekici bir figüre sahip olma bakımından oldukça önemlidir. Uzman plastik cerrahımız, Brezilya popo kaldırma ameliyatı ile; daha dolgun, daha yuvarlak bir kalça hatları oluşturmak amacıyla oldukça gelişmiş bu yağ transferi işlemini sizler için gerçekleştirebilir.

Brezilya popo estetiği, implant kullanmadan, kalçanın boyutunu ve hatlarını geliştiren bir yağ transferi tekniğidir. Liposuction işlemi ile kalça, karın, bel veya uyluklardaki fazla yağ alınır ve bu yağın bir kısmı kalçalara enjekte edilir.

Brezilya popo kaldırma ameliyatı ile yetenekli plastik cerrahımız, tüm alt vücudun oranlarını iyileştirebilir, hastanın sık “sorunlu bölgelerde” yağ kaybetmesine yardımcı olabilir ve uzun süreli etkilerle kalçaları iyileştirebilir.

Popo ve kalça, bel ve uyluk gibi bitişik bölgelerin şeklini değiştirerek Brezilya popo kaldırma ameliyatı, genetik kalıtımın sonuçlarının üstesinden gelmeye yardımcı olabilir. Aşağıda belirtilen amaçlardaki durumlar size de hitap ediyorsa, Brezilya popo kaldırma ameliyatını yaptırmayı düşünebilirsiniz:

  • Bedeninizin alt kısımdaki hatlarınızı geliştirmek
  • Kalça, uyruk ve karın bölgesindeki yağ torbalarını azaltırken popoya dolgunluk kazandırmak
  • Kıyafetlerin bedeninize daha güzel oturmasında yardımcı olmak
  • Sönük veya düz hatlı kalçalara daha genç ve estetik açıdan çekici hatlar oluşturmak
  • Üst ve alt bedeninizdeki hatların oran dengesini geliştirmek

Brezilya popo estetik operasyonunun temelde üç aşaması vardır:  

  • Liposuction işlemi, kalça, bel, uyruk, karın ve/veya diğer bölgelerdeki yağları alır.
  • Alınan yağlar temizlenir ve yağ transferine hazır hale getirilir.
  • Hatların şeklini estetik açıdan daha güzel bir hale getirmek ve amacını arttırmak için plastik cerrahımız kalçaların ve poponun belirlenen bölgelerine alınan yağları enjekte eder.

İşlem genel anestezi altında yapılır. Operasyon sonrası hastalarımızın bir gece hastanede kalmaları gerekmektedir.

Hastanede kaldığınız bu süre zarfında yüz üstü veya vücudun yan tarafına yatılmalı, ancak doktor ve medikal personelin talimatları üzerine, müsaade ettiği zaman, tuvalete gitmeye ve yürümeye başlamalısınız.

Hazır olduğunuzda, plastik cerrahımız popo bölgenizdeki gerginliği azaltmak için “donut” şeklinde bir yastıkla veya koltuk ile uyluklarınızın arasına özel bir yastık koyarak, bu pozisyonda oturmanıza izin verecektir. Yaklaşık 8 hafta sonra normal oturma aktivitesine genellikle izin verilir, bu süre zarfında uzun süreli bir yerde oturmamalısınız.