Karın Kası Estetiği

Karın Kası Estetiği

Karın Kası Estetiği

Karın Kası Estetiği (Six Pack Ameliyatı)

Karın kası estetiği, “Six-pack liposuction” veya “six-pack cerrahi” olarak da bilinen, karın yağlarını kaldıran ve doğal karın kaslarınızın ortaya çıkmasına yardımcı olup doğal bir “six-pack” görünümü veren cerrahi bir işlemdir.

Karın kası estetiği, liposuction ve karın germe tedavileriyle, hastaların spor salonunda uzun saatler harcamadan karın kası elde etmelerine yardımcı olur.

Toplam yağ oranı yüzde 20’yi geçmemek kaydıyla karın bölgesinde yeterli kas tabanına sahip olan kişiler bu operasyon için ideal adaylardır.

Ameliyat Öncesi Aşama

Hastanın sağlık durumu bilgisi ile karın bölgesindeki yağ yüzdesi açısından koşulların uyumluluğunu görmek için cerrah tarafından hasta resimli veya fiziksel muayeneden geçer.

Doktorunuza sağlık geçmişinizi, daha önce geçirdiğiniz operasyonları veya hastalıkları anlatmanız, herhangi bir alerjiniz varsa bu durum hakkında cerrahınıza ve sağlık danışmanınıza bilgi vermeniz gerekmektedir.

Önemli bir not olarak, operasyondan bir hafta önce sigara ve alkolü bırakmalısınız. Operasyondan 12 saat önce yemek yemeyi ve içmeyi bırakmalı, sakız dâhil çiğnememelisiniz.

Ameliyat Sonrası Aşama

Tüm erkek karın aşındırma operasyonları, uzman bir plastik cerrah tarafından onaylı bir cerrahi kurumda genel anestezi altında yapılır. İşlem genellikle yaklaşık bir kaç saat sürer.

Ameliyattan sonra karında bir miktar şişlik ve morluk olacaktır. 1 veya 2 ay boyunca özel kompresyon korsesi giyilmelidir. Çoğu hasta bir hafta sonunda günlük hayatına dönebilir ve bir ay sonunda egzersiz yapmaya başlayabilir.

6 ay içinde, ödemler azalır ve prosedürün tam etkisi 1 yıl içerisinde tam olarak görünür. Bu prosedür, erkeklerin daha belirgin bir karın bölgesine sahip olmasını sağlar.

Operasyon Süreci Nasıl İlerliyor?

Tüm operasyon genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 3-5 saat sürer. Operasyon boyunca derinin altındaki yağ dokusu çıkarılır ve kalan yağlar şekillendirilir. Hastanın fleksiyondaki karın kasları ameliyattan önce titizlikle işaretlenir.

Ameliyat sırasında karın doğal hatlarının içinde küçük kesiler oluşturulur. Bunun bir sonucu olarak yara izi minimal kalır.

Belirli bölgelerden yağ alınır, diğerler bölgeler inceltilir ve bu kesiler yoluyla karın (rektus) kaslarını ve linea albayı (karın ortasından aşağıya doğru uzanan çizgi) vurgulamak için yeniden konumlandırılır. Aynı işlem vücudun bel ve göğüs kasları gibi bölgelerine de uygulanabilir.

Karın Kası Estetiği Fiyatları 2024

Karın kası estetiği fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.