Meme Büyütme

Meme Büyütme

Meme Büyütme

Meme Büyütme (Augmentasyon Mamoplasti)

Meme büyütme, yaygın olarak meme implantı ameliyatı olarak bilinen, meme boyutunu büyütmek, simetriyi geri kazandırmak amaçlı veya meme rekonstrüktif (kusurlu, hasar görmüş veya şekli bozuk göğüs yapısının görünüş ve işlevinin düzeltilmesini amaçlayan) amaçlı tedavilerde kullanılabilir.

İmplantlar, daha büyük, daha şekilli veya daha simetrik göğüsler oluşturmak için uzun yıllardır kullanılmaktadır. Meme büyütme; hastaların anatomisine özel olarak oldukça değişkenlik gösterebilen ve hastaların implant materyali, şekli ve büyüklüğünü gibi birçok özelliği seçme şansına sahip olduğu bir ameliyattır.

Çoğu ameliyatta, meme boyutunu büyütmek için implantlar kullanılır. Göğüs dokusunun veya göğüs kaslarının altına göğüs implantlarının yerleştirilmesini gerektirir. Vücudun başka bir bölgesinden alınan yağlar da kullanılabilir, ancak bu yöntem, beraberinde getirdiği birçok risk nedeniyle daha az yaygındır. Göğüs dokusunun veya göğüs kaslarının altına, meme altından açılan bir kesikle, implantlarının yerleştirilmesini gerektirir.

Göğüs büyütme işleminin nedenlerinden biri, birçok kadının özgüvenlerini yükseltmelerini sağlamaktır. Diğerleri için, birçok hastalıktan sonuçlanan göğüs deformasyonunun tedavisinde gereklidir.

Göğüs büyütme işlemi göğüslerinizin sarkmasını engellemez. Bunun için büyütme işleminin yanında hastanın anatomisine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak plastik cerrah meme dikleştirme işlemi de önerebilir.

Göğüs büyütme operasyonunu yaptırmayı düşünüyorsanız, sağlık danışmanınıza operasyonun tüm açılarını, isteklerinizi, operasyonun gerekliliklerini, komplikasyonları ve sonrası gerekli tedavileri öğrenmeniz ve gerçekçi beklentilerinizi oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Plastik cerrahınız meme implantını yerleştirmek için üç bölgeden birinde tek bir kesim (kesi) yapacaktır:

  • Göğsünüzün altında
  • Kolunuzun altında
  • Meme ucunuzun etrafından

Operasyon Sonrası Prosedür

Ameliyattan birkaç hafta sonra ağrı ve şişlik olması muhtemeldir. Morarma da mümkündür. Yara izlerinin zamanla solmasını, ancak tamamen kaybolmamasını bekleyin.

İyileşirken, göğüs implantlarının ekstra desteği ve konumunun sabit durması için özel kompresyon destekli korseli bir südyen kliniğimiz tarafından size verilecektir. Bu özel südyeni 2 ay kadar sürekli takmanız gerekmektedir.

Cerrahınız ağrı kesici ve antibiyotik de reçete edebilir. Ameliyattan sonra, birkaç hafta boyunca göğüslerinizde ağrı ve ödem olması normaldir. Morarma da bir olasılıktır. Yara izleri zamanla kaybolur ancak tamamen kaybolmaz.

Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2024

Meme büyütme ameliyatı fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.