Meme Küçültme

Meme Küçültme

Meme Küçültme

Meme Küçültme Ameliyatı

Meme küçültme ameliyatı tıbbi dilde Redüksiyon Mammoplasti olarak bilinip kadınların göğüs hacmini azaltan bir plastik cerrahi operasyonudur. İşlem esnasında plastik cerrah her iki memenin alt kısmında kesikler açarak fazla yağ, doku ve deriyi alır.

Göğüslerinin ağırlığının boyun, omuz ve sırtta oluşturduğu baskı nedeniyle, iri göğüslü kadınlar sıklıkla rahatsız edici fiziksel semptomlar yaşarlar. Baş ağrıları, duruş bozuklukları ve fıtık oluşturma riski olan büyük göğüsler kadınları bezdirir.

Ayrıca bu durum kadınlarda çekingenlik ve kötü bir vücut imajı bırakabilir. Meme küçültme ameliyatı, sorunun hem fiziksel hem de psikolojik yönlerine yardımcı olabilir.

Göğüs Küçültme Operasyon Prosedürü

Operasyon öncesi plastik cerrahınız, anestezi doktorunuz ve sağlık danışmanınıza daha önceden geçirdiğiniz hastalıkları, operasyonları ve alerjilerinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Düzenli olarak kullandığınız ilaçlar ve vitaminler var ise, doktora danışarak ara verilmelidir. Hastanede bir gece kaldıktan sonraki gün, doktor kontrolünden sonra taburcu olabilirsiniz.

Bir sonraki kontrolünüz 1 hafta sonra olacaktır. Cerrah, hastaya genel anestezi uyguladıktan sonra areolanızdan (meme ucunu çevreleyen pigmentli alan) memenizin alt taraflarına doğru bir kesi yapar.

Cerrahınız tarafından kullanılan tekniğe bağlı olarak, Göğüs Küçültme ameliyatı iki ila beş saat arasında sürebilir. Ayrıca bu sürenin uzunluğu göğüs dikleştirme olup olmadığına bağlı olarak da değişir.

Her iki memenin de boyutunu küçültebilmek için yağ dokusu ve deri alınır. Çoğu durumda, cerrah meme ucunu yerinde bırakabilir, ancak bazı durumlarda yeniden konumlandırılması gerekebilir. Operasyonda meme ucu çevresi, meme alt kıvrımı ters T harfi şeklinde kesi yapılır.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası

Ameliyattan sonra göğüsleriniz gazlı bezle sarılır. Ameliyattan sonra oluşan şişliğin neden olduğu fazla sıvının alınmasına yardımcı olmak için memelerinize drenaj tüpleri yerleştirilebilir.

Doktorunuz bandajları çıkarmanın gerekli olduğu zamanı belirleyecektir. Tekrar sutyen takmadan önce bir hafta kadar beklemeniz gerekir. Bundan sonra, birkaç hafta boyunca özel korseli yumuşak bir sutyen giymeniz gerekir. Doktorunuz size yazacağı reçeteyi kullanmanız gerekir.

Ertesi gün hastaneden ayrılabilecek olsanız da, dinlenmek ve iyileşmek için bolca zamana ihtiyacınız olacak.

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2024

Meme küçültme ameliyatı fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.