Popo Estetiği

Popo Estetiği

Popo Estetiği

Popo Estetiği Nedir?

Popo Estetiği, günümüzde oldukça popüler olan estetik işlemlerin başında gelmektedir. Pek çok kişi düzgün görünümlü vücut hatları ve popo görüntüsüne oldukça önem vermektedir. Kadınlar sıklıkla vücut üzerinde orantısız yağ dokusu birikmelerinden rahatsız olmakta ve çeşitli sp

or programları yapmaktadır.

Bu durum bazı bölgelerdeki yağ birikmeleri üzerinde ne yazık ki istenilen görüntü ve sonuçları sağlamakta oldukça yetersizdir. Uzun ve etkisiz spor programları ve diyet işlemleri yerine, vücut üzerinde fazla bulunan yağ dokusunu alınarak hayal edilen kalçalara sağlıklı ve güvenilir bir şekilde ulaşmak mümkündür.

Günümüzde gelişen teknolojiler sayesinde hayal edilen kalça görüntüsüne kavuşmak oldukça kolay, hızlı ve acısızdır. Zamanla değişen güzellik algısı ve sorunlar sonucunda sıklıkla tercih edilen popo estetiği pek çok kadın ve erkek tarafından tercih edilir bir hale gelmiştir.

Bu estetik operasyon, kişilerin şikayetleri ve istekleri üzerine farklı yöntemlerle uygulanmaktadır. Modern, estetik görünüşlü ve kalıcı olması sıklıkla tercih edilmesi üzerinde etkili faktörlerdir.

Genellikle kadınlar arasında tercih edilen estetik opera

syonlar, günümüzde artık erkekler arasında da tercih edilmeye başlanmıştır. İyileşme süresi ve operasyon sonrası komplikasyon görülmesinin ihtimali oldukça azdır.

Ülkemizde popo estetik operasyonu, başarı oranı oldukça yüksektir. Ülkemize yurtdışından her yıl binlerce kişi gelmekte ve çeşitli estetik operasyonları tercih etmektedirler. Bu durum ülkemizdeki pek çok kişinin güvenle estetik işlemler yaptırmasına yardımcı olmaktadır.

Popo Sarkması Nasıl Düzeltilir?

Kadınların en çok şikâyet ettiği sorunların başında hiç şüphesiz popo sarkması gelmektedir. Bu sorun özellikle kadınların özgüvenini düşüren, görüntü açısından da oldukça rahatsız edici bir sorun olmaktadır. Yapılan çeşitli spor ve programlara karşı genellikle dirençli olan bu sorun karşısında sıklıkla popo estetiği tercih edilmektedir.

Ağırız, acısız ve hızlı uygulama avantajları sayesinde pek çok kişi hayallerinde yer alan modern ve düzgün görünüşlü kalçalara sahip olmaktadır. İlerleyen estetik teknolojileri sayesinde bu operasyonlara olan talep artarak devam etmektedir.

Sizler de bu sorunu yaşıyor, çeşitli egzersiz ve spor programlarına rağmen herhangi bir sonuç alamıyorsanız popo estetiği yaptırmanız tavsiye edilebilir. Popo sarkması genetik olabileceği gibi sonradan da oluşabilmektedir.

Hareketsiz yaşam, yanlış yapılan diyet ve spor egzersizleri sıklıkla kalça sarkmasına neden olmaktadır.  Günümüzde kalça sarkması oldukça sık yaşanan ve çözümü de oldukça basit sorunlar arasında yer almaktadır.

Ülkemizde oldukça popüler olan bu estetik işlemler, son teknoloji tıbbı cihazlar ve çeşitli materyaller sayesinde kolaylıkla uygulanabilmektedir. Pek çok sağlık ve estetik kurumunda size uygun olan popo estetiği görüntüsüne rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Popo sarkması şikâyeti olan kişiler öncelikle yaptırmayı düşündüğü estetik yöntemini işlemi yapacak olan sağlık ve personeli ve ilgili doktorla mutlaka görüşmeli, kendisi için en uygun yönteme karar verilmelidir. Bu şekilde kişi kendisi için en doğru yöntemle istediği kalça görüntüsüne sağlıklı ve etkin bir şekilde ulaşabilecektir.

Kimler Popo Estetiği Yaptırabilir?

Günümüzde pek çok kişi çeşitli güzellik merkezleri ve sağlık kuruluşlarının kapısı sıklıkla çalınmaktadır.  Güzellikle merkezlerine genellikle kalça duruş, sarkma ve dolgunluk şikayetleri sebebiyle ile gidilmektedir.

Bu sorun pek çok kişi tarafından yaşanmakla birlikte, günümüzde sunulan spor ve çeşitli egzersizler yetersiz kalmaktadır. Pek çok çeşitli çaba ve acılı spor programlarına rağmen beklediği sonucu alamayan binlerce kişi, sağlık ve estetik kuruluşlarının yolunu tutmaktadır.

Popo estetiği yaptırmayı düşünen pek çok kişinin kafasında sıklıkla yaş, cinsiyet, kişisel faktörler ve sağlık gibi çeşitli olumsuzlukların yapılacak olan işlem sırasında ve sonrasında ne gibi etkilerinin olup olmadığını merak etmektedir. Popo estetiği yaptırmak için herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Dikkat edilmesi gereken nokta işlem öncesinde, işlemi gerçekleştirecek olan doktorla konuşmak ve muayene olmaktır. Muayene sırasında yağ hücresi alınacak olan bölgelerin yeterli yağ dokusuna sahip olup olmadığının kontrolleri yapılacak, sonrasında şikâyet ve isteklerinize göre size en uygun yönteme karar verip, işlem başarılı bir şekilde gerçekleştirilecektir.

Popo estetiği operasyonunu gerçekleştirecek olan gerek sağlık personeli gerekse doktorlardan işleme dair detaylı bilgi almayı ihmal etmeyin.

Popo Estetiği Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Popo estetiği yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır.

 • Mutlaka işlemi gerçekleştirecek doktorla iletişime geçin ve muayene olun.
 • İşlemden beklentilerinizi ve varsa kaygılarınızı paylaşın.
 • İşlem öncesinde 24 ila 48 saat arasında ağır yiyecek ve içecekler tüketmekten kaçının.
 • İşlem öncesi alkol ve sigara tüketiminden uzak durun.
 • Ağır spor ve çeşitli egzersizler yapmaktan kaçının.
 • Düzenli kullandığınız ilaçlarınız ve hastalığınız bulunuyorsa işlem öncesi mutlaka doktorunuzla paylaşın.
 • Uyku düzeninize dikkat edin.

Yukarıda yer alan maddeler sağlıklı ve güvenilir popo estetiği için oldukça önemli maddelerdir.  Yapılan işlemden en etkin şekilde faydalanabilmek için bu maddelere uymaya oldukça uymaya çalışmalı ve doktor muayenelerini aksatmamalısınız.

İşlem öncesi ve sonrası uyulması gerekenlere hastanın mevcut durumuna ve tercih edilecek yöntemlere değişiklik gösterebilir. En doğrusu işlem öncesi mutlaka işlemi gerçekleştirecek olan sağlık personeli ya da doktor detaylı bilgi almaktır.

Popo Estetiği Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

Popo estetiği operasyonları kendi içerisinde bir hayli çeşitlilik göstermektedir. Size en uygun yöntemi ve en etkin faydayı ulaşabilmek için öncelikle işlemi gerçekleştirecek olan doktorunuzla görüşmeli ve muayene olmalısınız.

Doktorunuzla bu süreci koordineli bir şekilde paylaşmalı istek ve şikayetlerinizi mümkün olduğunca iletmelisiniz. Günümüzde sıklıkla tercih edilen popo estetiği ameliyat yöntemleri:

Popo Kaldırma: Bu işlem popo estetiği yöntemleri arasında sıklıkla tercih edilmektedir. İşlem sırasında ağrı ve acı hissetmeksizin kolaylıkla gerçekleştirilen bu estetik ameliyatlar ülkemizde oldukça yüksek başarı oranlarıyla geçekleştirilmektedir.

Bu işlem sırasında sadece kalça orantısı değil bel, bacak ve vücut bütünlüğü orantısına da dikkat edilerek oldukça modern ve doğal kalça görüntüsü elde edilmektedir. Vücut bölgesinin çeşitli yerlerinde bulunan fazla yağ dokuları birtakım işlemlerden geçirildikten sonra kalça bölgesine uygulanmaktadır.

Popo protezi: Günümüzde sıklıkla tercih edilen popo estetiği işlemlerinden bir tanesi de popo protezidir. Bu yöntem temelde popo kısmında görünüşü rahatsız eden sarkma ve duruş bozukluklarını gidermek, kalça kaldırmak veya kıvrımlı hatlar elde etmek için özel üretilen silikonlar yardımıyla gerçekleştirilmektedir. Kişinin vücudunda yeterli yağ dokusu bulunmuyorsa genellikle bu yöntem tercih edilmektedir.

Liposuction: Adını sıklıkla duyduğumuz estetik işlemlerinden bir tanesi de liposuction işlemidir. Bu işlem uygulaması oldukça kolay ve hızlı bir yöntemdir.

Vücut üzerinde fazla yap dokusu bulunan bölgelerden, gerekli yağ dokuları alınıp çeşitli işlemler yardımıyla kalça bölgesine uygulanmaktadır. Popoya enjekte edilen yağ dokuları sayesinde kalçanın daha düzgün ve modern bir görüntü elde edilir. Uygulaması oldukça kolay güvenilir bir estetik işlemdir.

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Büyütme

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme işleminin, diğer popo estetiği yöntemleriyle arasındaki temel fark, yağ dokularının kişiden alınması ve kalça üzerinde kolaylıkla ihtiyaç duyulan bölgelere uygulanabilmesidir. Bu yöntem oldukça acısız ve hızlıdır.

Kişinin vücut üzerinde fazla yağ dokusu alınarak çeşitli işlemlerden geçirilir. Çeşitli işlemlerden geçirilen yağ dokusu kalça üzerinde uygulanarak modern ve sağlıklı bir görüntü elde edilir.

Bu işlem sırasında genellikle hasta ağrı, acı ya da herhangi bir rahatsızlık hissi duymaz. İşlem sonrasında iyileşme süresi oldukça hızlıdır.  Kişinin vücut bölgesindeki yağ dokusu kullanılabileceği gibi özel olarak üretilen yağ dokuları da kullanılabilir.

Silikon Protez ile Popo Büyütme

Bu işlem temelde, kalça için özel üretilen silikon maddelerinin ufak bir kesi yardımıyla popo bölgesine uygulanmasıdır. Hasta yeterli yağ dokusuna sahip değilse bu işlem genellikle tercih edilir.

Popo estetiği yöntemleri arasında doktor ve hasta tarafından kullanımı oldukça yaygın olmakla birlikte, sağlık açısından oldukça güvenilir estetik işlemlerdir.

İyileşme süresi oldukça hızlı ve uzun ömürlüdür. Silikon uygulaması yapılan kalça üzerinde daha dolgun ve düzgün bir görünüm elde edilecektir.

Önceleri popo estetiği işlemlerinde 10 yıllık kullanım ömrü bulunan silikon protezler tercih edilse de günümüzde kullanılan silikonlar ömürlük olmaktadır. Bu durumda işlemin kalıcılığının artmasına ve sıklıkla tercih edilmesine neden olmaktadır.

Dolgu ile Popo Büyütme

Bu işlem aslında bir çeşit popo estetik ameliyatından sayılmamaktadır. Ameliyat olmaması, hızlı ve acısız, minimal uygulamalara izin vermesi nedeniyle günümüzde sıklıkla tercih edilen popo estetik işlemlerinin başında yer almaktadır.

Bu işlem daha çok vücut üzerinde yeterli yağ dokusu bulunmayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Güvenilir ve çeşitli dolgu malzemeleri bulunmaktadır.

Sizin ihtiyacınız olan en uygun dolgun malzemesini bulmak için işlem öncesinde mutlaka doktorunuzla görüşmeli ve muayene olmasınız. Böylelikle sizin için gerçekleştirilecek olan popo estetiği işleminden en etkin şekilde faydalanmış olacaksınız.

İşlem sırasında hasta genellikle herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. İşlem sonrasında kısa süre içerisinde iyileşme süreci içerisine girilir ve genellikle bu süreç sağlıklı bir şekilde tamamlanır.

Kalça Kaldırma Operasyonu

Günümüzde sıklıkla kadınlar düşük ve yuvarlak görünümüne sahip olmayan kalçalardan oldukça şikâyetçidirler. Sağlıklı ve modern kalçalara sahip olmak günümüzde kolay ve bir o kadarda basit birtakım işlemlerden oluşmaktadır. Popo estetik işlemleri arasında tercih edilen bir diğer yöntem kalça kaldırma operasyonudur.

İşlem öncesinde mutlaka doktor muayenesi gerekmektedir. Muayene sırasında doktorunuz cilt ve yağ dokunuzu inceleyecek, sağlıklı yağ dokularının alınabileceği bölgelere karar verecektir. Bu ameliyat sırasında vücudunuzdan alınan yağ dokuları çeşitli işlemlerden geçirilerek kalça içerisine uygulanacaktır.

Bu işlem farklı popo estetik yöntemleri ile birleştirilebilir.  Yağ dokusunun uygulanmasının ardından kişinin vücudunda herhangi bir rahatsızlık hissi oluşmayacak ve doğal bir görüntü ve sağlıklı sonuç elde edilecektir.

Kalça kaldırma işlemi sonrası mutlaka doktor tavsiyelerine uymaya çalışmalı, düzenli kontrolleri aksatmamalıyız. Bu şekilde gerçekleştirilen popo estetik işlemi çok daha uzun ömürlü ve doğal sonuçların elde edilmesine yardımcı olacaktır.

Popo Estetiği için Yaş Sınırı Var mıdır?

Evet, vardır. Popo estetiği için en az 18 yaşını doldurulmuş olması gerekmektedir. Bu yaş sınırı pek çok estetik işlem geçerli olan bir sınırlamadır. Popo estetiği yaptıracak olan hastaların mümkün olduğunca 18 ila 65 yaş arasında olması tercih edilmektedir.

Bu hem hastanın güvenliği hem de yapılacak olan işlemin sağlıklı olması için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardandır. Estetik işlemler için erken yaşlarda başlamak sağlık ve görünüş açısından oldukça zararlı ve geri dönüşü mümkün olmayan sonuçlara neden olabilir.  Bu gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için hastanın yaşı oldukça önemlidir.

Popo Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Popo estetik operasyonları sıklıkla işlemin yapılacağı kurum, il, doktor ve tercih edilen yöntemlere göre değişiklik göstermektedir.  Popo estetik işlemi genellikle1 ila 3 saat tamamlanmaktadır. Nadirde olsa tercih edilen işlem türüne göre bu sürenin üzerinde veya altında operasyonlar süreleri gerçeklemektedir.

Popo Estetiği Ağrılı Bir Operasyon mudur?

Hayır, genellikle değildir. Popo estetik işlemlerinde tercih edilen yönteme göre acı, ağrı ve iyileşme süreci genellikle değişiklik göstermektedir.

Hastalar sıklıkla işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. Doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanmak işlem sonrası da oluşabilecek ağrı ve acıların azaltılması üzerinde oldukça etkili olacaktır.

Bununla birlikte operasyon sonrası bol bol dinlenmek, tüketilen yiyecek ve içeceklere dikkat etmek oldukça önemlidir. İşlem sonrasında hemen ağır spor ve egzersizlere başlanmamalı, şok diyetlerden mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

Süreç sonrasını bir bütün olarak değerlendirmeli, özenli davranışlarda bulunmanız gerek işlemin faydalı olması ve sağlık açısından olmazsa olmazdır.

Popo Estetiği İyileşme Süreci Nasıl Olur?

Estetik operasyonlarında iyileşme süresi tercih edilecek olan yöntemlere göre sıklıkla değişiklik göstermektedir. Popo estetik süreçleri genel olarak:

 • İşlem sonrasında doktorunuzun hazırladığı reçete yer alan ilaçları düzenli kullanmaya özen gösterin.
 • İşlem sonrasında en az 2 ila 3 gün arasında dinlenin.
 • İşlem sonrasında beslenmenize oldukça dikkat edin.
 • Alkol ve sigara tüketimini mümkün olduğunca azaltın veya kullanmayın.
 • İşlem sonrasında doktor kontrollerinizi düzenli olarak yaptırmaya özen gösterin.
 • İşlem sonrası şişlik, morluk ve hafif düzeyde ağrı görülebilir. Bu beklenen ve normal bir durumdur. Ağrı, şişlik ve morlukların artması halinde mutlaka doktorunuzla görüşün.
 • İşlem sonrası 4 ila 8 hafta arasında oturmamaya ve kalçaya gelecek herhangi bir darbeye karşı dikkatli olun.

Yukarıda yer alan maddeler popo estetik işlemi sonrasın dikkat edilmesi gereken önemli maddelerden bazılarıdır. Bu maddelere dikkat etmeniz, gerçekleştirilen estetik işlem sonrasında hızla iyileşmeye ve operasyonun daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olacaktır.

Unutulamamalıdır ki işlem sonrası uyarılara gerekli hassasiyeti göstermeniz halinde oluşabilecek çeşitli komplikasyonların önüne geçilecek ve sağlıklı bir iyileşme süreci olacaktır.

En Sık Tercih Edilen Popo Estetiği BBL’ nin (Brezilya Poposu) Farkı Nedir?

Popo estetiği çeşitleri arasında BBL ‘nin (Brezilya poposu) sıklıkla tercih edilmesinin nedenleri:

 • Sıklıkla doğal ve modern bir görüntü oluşturur.
 • Vücut üzerinde yapancı doku hissi oluşturmaz.
 • Kişinin vücut dokusu kalça bölgesinde kullanılır ve kalça bölgesinde fazla deri varsa işlem sırasında ilgili deri alınabilir.
 • Operasyon ve iyileşme süresi oldukça hızlıdır.
 • Estetik operasyon yapıldığı belli olmaz.
 • Kalça doğal dokusuna en uygun estetik işlemdir.

Yukarıda sıralanan maddeler, Brezilya poposunun farklı ve sıklıkla tercih edilme sebeplerinden bazılarıdır. Estetik doktorlar doğal ve vücutla en uyumlu estetik operasyon olması nedeniyle sıklıkla hastalarına tavsiye etmektedirler.

Brezilya poposu gerek ülkemizde yurtdışında oldukça popüler estetiklerin başında gelmektedir.  Ülkemizde de gerçekleştirilen estetik operasyonlarının başarı oranı oldukça yüksektir. İşlemin başarılı olması için kullanılacak olan tıbbı cihazlar ve hastanın bu işlem için uygun olup olamadığı göz ardı edilmemelidir.

Popo Estetiği Fiyatları 2024

Estetik fiyatları yapılacak işlem, hastanın mevcut durumu il ve kuruma göre sıklıkla değişiklik göstermektedir. Popo estetik fiyatları diğer estetik fiyatlarına nazaran biraz daha yüksek fiyatlı olmaktadır. Bunu nedeni kullanılan pahalı tıbbı cihaz ve ürünlerdir. Popo estetiği fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Popo Estetiğinde Yağ Enjeksiyonunun Riskleri Var mıdır?

Nadiren de olsa çeşitli komplikasyonlar görülebilmektedir. Bu komplikasyonlar genellikle popo estetiği öncesi ve sonrası dikkat edilecek durumlara uyulması halinde genellikle oluşmamakta ya da nadiren görülmektedir.

Popo Estetiğinden Sonra Hastalar Günlük Yaşamlarına Dönebilir mi?

Evet, dönebilir. Popo estetiği sonrası genellikle hastalar 4 ila 8 hafta içerisinde normal hayatlarına dönebilmektedir.  Normal hayata döndükten bir süre sonra da ağır egzersiz ve sporlardan mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.

İşlem sonrası kalça üzerine oturmaktan uzak durulmalı ve doktorun tavsiye ettiği şekilde davranışlarda bulunmaya özen gösterilmelidir. Popo estetik işleminden sonra hızlı bir şekilde normal hayatlarına dönmek isteyen kişiler, işlem sonrasında mutlaka sağlıklı beslenmeye ve alkol tüketiminden uzak durmaya çalışmalıdırlar. Aksi halde iyileşme süresi giderek uzayacak ve normal hayata dönüş sancılı olacaktır.

Popo Sarkması Nasıl Düzeltilir?

Sıklıkla karşılaşılan popo sarkması durumu, oldukça kolay bir düzine estetik operasyonlardan oluşmaktadır. Hızlı ve acısız bir şekilde modern ve düzgün kalçalara ulaşmak mümkündür. Popo estetik türleri açısından size en uygun yöntemi doktorunuzla görüşebilir, kalıcı ve modern kalça görünümüne sahip olabilirsiniz.

Günümüzde sıklıkla BBL (Brezilya poposu) işlemi tercih edilmektedir. Bu işlem sayesinde oldukça güvenilir, doğal ve modern kalça görüntüsü elde edilmektedir.

Vücut üzerinden fazla yağ dokusu alınarak, minimal bir şekilde kalça bölgesine enjekte edilmesiyle oldukça doğal, modern ve düzgün kalça görüntüsü elde edilmektedir. Bu işlem sırasında kalça bölgesinde bulunan fazla cilt dokusu alınabilir. Bu sayesinde hasta iki farklı estetik operasyonundan kurtarılmış olunur.

Popo Estetiği Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Popo estetiği etkisinin görülmesi tercih edilen yöntemlere göre değişiklik göstermektedir. Sıklıkla iyileşme süresi 4 ila 8 haftanın doldurulması ardından kalıcı popo estetiği etkisi görülmeye başlanacaktır.

Kalça bölgesine uygulanan estetik işlemlerinin sonucunu daha sağlıklı ve güvenilir olması için dikkat edilmesi gereken birtakım öneriler bulunmaktadır.

İşlem sonrasında doktorunuzun verdiği ilaçları ve çeşitli tıbbı malzemeleri düzenli kullanmak işlemin etkinliğini arttıracaktır. Doktorunuzun tavsiyelerine uyarak popo estetik işlemi sonuçlarını daha kısa sürede görmek mümkündür.

Popo Estetiği Operasyonlarından Sonra Popomun Üzerine Oturabilir miyim?

Evet, asgari iyileşme süresinin tamamlanmasının ardından, doktorunuzun görüşünü alarak normal yaşantınıza dönüş yapmanız mümkündür. Bu süre genellikle hastanın iyileşme durumuna göre 4 ila 8 hafta arasında değişmektedir.

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Estetiği Kalıcı Bir Çözüm Sunar mı?

Yağ enjeksiyonu ile yapılan popo estetik işleminin kalıcılık süresi diğer popo estetik işlemlerine göre çok daha fazladır.  Daha uzun süre kalıcılık işleminin olabilmesi için kullanılan yağ dokusu ve tercih edilen tıbbı yöntemler etkili olmaktadır.

Operasyon Sonrasında Spor Yapılabilir mi?

Evet, yapılabilir. İşlem sonrası asgari iyileşme süresi tamamlanmasının ardından doktor gözetimi ve tavsiyesi altında spor yapmak mümkündür.

Popo Estetiğinden Sonra Aşırı Kilo Almak Şekli Bozar mı?

Popo estetiği sonrasında aşırı kilo alımı, gerçekleştiren operasyon görüntüsü üzerinde çeşitli olumsuzlukları olabilir.  Aşırı kilo alımı ya da kilo verilmesi durumlarında estetik işlem olan bölge doğal görüntüsünü yitirebilir.

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyür mü?

Evet, büyür. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme işlemi oldukça yaygın ve tercih edilen bir işlemdir. Bu işlem sayesinde sağlıklı görüntüsü bozulmuş ve sarkmış pek kalça üzerinde oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Kullanılan Silikon Protezi Bir Süre Yenilemek Gerekir mi?

Hayır, gerekmez. Popo estetiğinde kullanılan silikon protezler genellikle ömürlük ve doku bölgesine uyumlu olacak içerikte üretilmektedir.

Ameliyat Sonrası Dikişleri Aldırmak Gerekir mi?

Popo estetik operasyonları sırasında atılan dikişlerin alınıp alınmaması tamamen işlem sırasında tercih edilen yönteme göre değişmektedir. Sıklıkla estetik dikişler kullanılmakta ve bu dikişlerin alınması gerekmemektedir.

Kendiliğinden çözülme özelliği olmayan dikiş yöntemi kullanımmışsa işlem sonrasından 2 hafta geçmesi halinde dikişlerin alınması için bir sağlık kuruluşuna gidilmesi gerekmemektedir.