Liposuction Nedir?

Liposuction belirgin vücut hatlarına sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettiği cerrahi operasyonlardan biridir. Vücutta biriken ve diyet egzersiz programları ile bir türlü yok olmayan fazla yağ hücreleri liposuction tekniğinde kolayca vücuttan atılır.

Sözü edilen operasyon bölgesel incelme konusunda üstün performans gösteren ve uzun yıllar boyunca güvenilir bir şekilde kullanılan cerrahi bir operasyondur. Farklı yöntemler halinde hastalara uygulanır ve fazla yağ hücreleri akışkan hale getirilir.

Beraberinde sıvı hale getirilen bu yağ hücreleri vücuda atılan küçük kesiler ve kanüller yardımı ile vücuttan alınır. Böylece fazla yağ hücresi ve yağ dokusu vücuttan atılarak vücut daha belirgin kıvrımlara sahip olur.

Bölgesel yağlanma problemine sahip bireylerin tercih ettiği liposuction tekniği güvenilir bir şekilde hastalara uygulanır. Hedeflenen bölgede bulunan fazla yağlar öncelikle sıvı hale getirilir ve vakumlama tekniği ile vücuttan alınır.

Bu sayede vücut kolayca şekil alır ve estetik anlamda hoş bir görünüm elde edilir. Bölgesel incelme konusunda başarılı sonuçlar ortaya koyan liposuction tekniği vücudun her bölgesine uygulanır. Böylece bel, karın, kalça, basen, uyluk bölgesi ve kollar daha sıkı ve şekilli hale gelir.

Liposuction Yağ Aldırma Uygulaması Nasıl Gerçekleşir?

Bu  teknikte hedeflenen bölgede bulunan fazla yağ hücresi miktarı ve ne kadar alınacağı öncelikle tespit edilir. Teknolojik özelliklere sahip cihazlar ve yöntemler sayesinde vücutta bulunan inatçı yağ hücreleri öncelikle sıvı yani akışkan hale getirilir.

liposuction öncesi

Deriye atılan milimetrik kesiler yardımı ile sıvı hale getirilen yağ hücreleri kanüller aracılığı ile çekilir. Liposuction tekniğinin temel amacı vücutta fazla miktarda artış gösteren yağ hücrelerinin sayısını azaltmaktır. Bu sayede kişiler daha sağlıklı bir yaşam sürmenin yanında hoş kıvrımlara sahip vücut yapısına da kavuşurlar.

Liposuction ameliyatı işlem görecek bölge sayısının artması halinde genel anestezi ile uygulanır. Böylece vücuttaki fazla yağ hücreleri alınırken hasta uyutulur. Bölge sayısının artması ameliyatın süresini doğrudan etkiler. Dolayısıyla bazı hastalarda liposuction ameliyatı 1 saat içerisinde tamamlanırken bazı hastalarda bu süre 6 saate kadar çıkmaktadır.

Liposuction Öncesi

Bu ameliyatın öncesinde hastanın bu konuda deneyimli bir cerrah seçiminde bulunması gerekir. Aynı şekilde tercih edilecek kliniğin hijyenik ve siteril olması enfeksiyon riski açısından önemlidir. Yapılan ön görüşme sırasında hastalar istek ve beklentilerini açıkça ifade etmelidir.

Liposuction ameliyatı öncesi hastaları kan sulandırıcı ilaçları bırakması gerekir. Bunun dışında iyileşme sürecinin hızlı olması açısından sigara ve alkol tüketimine de ara verilmelidir.

Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Kişi uygulanan diyet programları ve yapılan egzersiz hareketleri neticesinde vücuttan atılmayan inatçı yağlanmaya son verir. Dolayısıyla bölgesel incelme konusunda etkili ve kalıcı sonuçlar elde etmek isteyen herkes liposuction tekniğinden yararlanabilir. Liposuction işlemine sağlık durumu elverişli olan tüm bay ve bayanlar başvurabilir.

Liposuction Tekniği Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Geliştirilmiş bir operasyon olan liposuction vücudun her bölgesinde etkili ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkarır. Özellikle tercih edilen bölgeler içerisinde karın, bel, uyluk bölgesi, kalça ve kol gibi bölgeler yer alır.

Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrasında Neler Yapmalıyım?

Sözü edilen ameliyat hastanın dinlenmesi ve enfeksiyon riskine karşı hijyen koşullarına dikkat etmesi gerekir. Bunun dışında vücudun şekil almasını hızlandırmak amacıyla özel olarak tasarlanan korse kullanılmalıdır.

Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrasında Sonuç Ne Zaman Alınabilir?

Bu ameliyat sonrası hastalar 1 hafta sonra normal yaşantılarına dönerler. Vücudun tam olarak istenilen şekli alması 6 ayı bulur.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Vaser liposuction: Vaser liposuction bölgesel incelme konusunda günümüzde en çok geliştirilen ve tercih edilen işlemlerin başında gelir. En yeni teknolojilerle uygulanan vaser liposuction ile inatçı bölgesel yağlanmalardan kurtulmak mümkündür.

Güvenilir cerrahi işlemlerin başında gelen vaser liposuction tekniğinde ultrasonik ses dalgaları kullanılır. Kullanılan ultrasonik ses dalgaları gruplar halinde biriken yağ hücrelerini parçalayarak vücuttan uzaklaştırır. Vaser liposuction işleminin en avantajlı yanı ise dokulara ve hücrelere zarar vermez. Sadece yağ hücrelerini hedef alır ve ciltte herhangi bir morarma ve kızarma görülmez.

Lazer Liposuction: Lazer liposuction vücudun gergin ve sıkı olmasında etkili rol oynadığı gibi fazla yağ depolarını da parçalayarak vücudun incelmesine yardımcı olur. Geleneksel Liposuction tekniği ile benzerlik gösteren lazer Liposuction işleminde vücudun sıkılaşması da sağlanır. Bu nedenle gergin vücut hatlarına sahip olmak ve ince bir görünüm elde etmek isteyen birçok kişi lazer liposuction yönteminden yararlanır

J-Plasma ile liposuction: J plasma tedavisinde helyum gazı ve radyo frekans enerjisi birlikte kullanılır. Bu sayede cilt yenilenerek genç bir görünüm elde eder. Son derece güvenilir bir uygulama olan j plasma tedavisi vücut şekillendirme operasyonlarında da kullanılır.

Liposuction En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?

Bölgesel incelme amacıyla kullanılan Liposuction yöntemi en çok bel, basen, karın ve kollarda kullanılır.

Liposuction Ameliyatı İçin Yaş Sınır Var Mı?

Vücuttaki yağ hücreleri ergenlik döneminde artış göstermeye başlar. Bu nedenle Liposuction ameliyatlarında yaş sınırı bulunuyor. Hastaların 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekir.

Yağ Aldırma Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Bu ameliyatta tek bir bölgenin işlem görmesi yarım saat veya 1 saat sürer. Fakat birçok hasta liposuction ameliyatı sırasında birçok bölgede incelme tercih ettiği için ameliyat suresi 6-7 saati bulabilir.

Yağ Aldırma Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

Bu ameliyat kalıcı bir operasyondur. Ameliyat sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli husus beslenme ve diyet programlarıdır. Kişilerin yeniden kilo almaması için beslenme düzenine uyuması ve düzenli olarak spor yapması önerilir. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde liposuctionun sonrası yeniden kilo alma gibi bir problem ortaya çıkmaz.

Liposuction Fiyatları 2023

Ameliyatın fiyatları tamamen kişiye özel hesaplanır. İşlemin uygulanacağı bölge sayısının artması ve farklı tekniklerin tercih edilmesi halinde yağ aldırma fiyatları değişir. Liposuction Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için hemen tıklayın.

Yağ Aldırma Sonrası İz Bırakır Mı?

Ameliyat sırasında vücuda küçük kesiler atılır. Bu nedenle ameliyat sonrası iz kalma gibi bir durum söz konusu değildir.

Yağ Aldırma Zayıflama İçin Uygulanır Mı?

Yağ aldırma zayıflama ameliyatı değildir. Bu nedenle hastaların bu konuda bilgili olması ve operasyonun sadece vücut şekillendirme amacı ile uygulandığını bilmesi gerekir.

Yağ Aldırma Yöntemi Kalıcı Olarak Yağ Dokusunu Ortadan Kaldırır Mı?

Hedeflenen kalıcı yağ dokusunu tamamen ortadan kaldırır. Bu nedenle etkili ve kalıcı sonuç vermesi açısından büyük bir avantajdır.

Ameliyat Genel Anestezi ile Mi Yapılır?

Yağ aldırma ameliyatlarından uygulanan teknik ve operasyonun gerçekleşeceği bölge sayısı doğrultusunda genel anestezi kullanılır.

Ameliyatı Riskleri Nelerdir? Yan Etkisi Var Mıdır?

Uzun süreden beri kullanılan yağ aldırma ameliyatı son derece güvenilir bir operasyondur. Bu konuda işlemi gerçekleştirecek cerrahın profesyonel olması ortaya çıkacak riskleri de engeller.

İşlem sonrası az da olsa kanama, enfeksiyon, ödem ve morarma gibi riskler ortaya çıkar. Yağ aldırma ameliyatının yan etkileri ise şişme ve uyuşmadır.

Kilo Verme Amacıyla Yapılabilir Mi?

Bu ameliyatta vücudu şekillendirmek ve bölgesel inatçı yağları yok etmek amacıyla uygulanır.

Bir Seferde Kaç Litre Yağ alınabilir? Yağ Aldırma Ameliyatı Tekrar Yapılabilir Mi?

Cerrahi bir operasyon olan yağ aldırma ameliyatı sırasında inatçı yağ hücreleri tek seferde büyük bir oranda alınabilir. 7-8 kilo kadar yağ alınması mümkündür.

Fakat bu konuda deneyimli uzmanlar tek seansta 3-4 litre yağ alınmasının daha uygun olduğunu dile getirirler. Yeniden yağlama mümkün olduğu için yağ aldırma ameliyatı tekrarlayabilir.

Yağ Aldırma Ameliyatı Hangi Durumlarda İşe Yaramaz?

Ameliyat sonrası hızlı kilo alımı durumunda işe yaramaz. Bu nedenle yağ aldırma ameliyatı olan hastaların ameliyat sonrası beslenmesine ve spor hareketlerine önem vermesi gerekir.

Lazer Lipoliz Nedir ve Yağ Aldırma Ameliyatı İle Farkları Nelerdir?

Lazer Lipoliz vücut şekillendirme yöntemlerinden biridir. Deri yüzeyine zarar vermeden doğrudan yağ hücrelerini hedefleyen lazer Lipoliz bölgesel yağlanmaya son verir. Lazer enerjisi yağ hücrelerini parçalayarak vücuttan uzaklaştırır.

Lazer Lipoliz operasyonu sırasında yağ hücreleri lazer teknolojisi ile ısıtılır. Geleneksel yağ alma tekniğinde ise akışkan hale getirilen yağ hücreleri vakumlama tekniği ile vücuttan atılır.

Yağ Alınan Bölgelerde Tekrar Yağ Oluşur Mu?

Etkili ve kalıcı bir uygulamadır. Fakat beslenme düzenine dikkat edilmediği takdirde yağ alınan bölgelerde yeniden yağlanma oluşabilir. Uzman diyetisyenler tarafından hazırlanan diyet programlarına uymak ve düzenli egzersiz yapmak gerekir.

Yağ Alma Ameliyatı Kilo Verdirme Amacıyla Yapılabilir Mi?

Ameliyat kilo vermek amacıyla yapılmaz. Operasyonun temel amacı vücudu şekilli hale getirmektir. Ameliyat sırasında bölgesel inatçı yağ hücreleri akışkan hale getirilir. İnce kanüller ve vakumlama tekniği ile fazlalıklar vücuttan atılır.

Yağ Aldırma Sonrası Tekrar Kilo Alınır Mı?

Düzensiz, şekerli, karbonhidratlı ve yağlı besin tüketimi sonucunda kilo alınır. Bu nedenle ameliyat olanlar bu hususa dikkat etmedikleri takdirde yeniden kilo alabilirler. Bu nedenle liposuction ameliyatı pek etkili olmaz.

Bir Seferde En Fazla Ne Kadar Yağ Alınır?

Bir seferde 10 kilo yağ almak mümkündür. Fakat herhangi bir komplikasyon ile karşılaşmamak için tek seferde 3-4 kilo yağ almak daha sağlıklı olacaktır.

İstenilen Her Bölgeden Yağ Alınabilir Mi?

Bu ameliyat vücudun her bölgesine uygulanır. Dolayısıyla fazla yağ hücrelerinin bulunduğu karın, bel, uyluk bölgesi ve kol gibi alanlara yağ alma işlemi uygulanır.

Ameliyat Sonrası Korse Ne Kadar Süreyle Giyilir? Sonrasında Neler Yapmak Gerekir?

Ameliyat sonrası korse kullanmak iyileşme sürecini hızlandırır. Bu nedenle 1 ay boyunca korse kullanmak gerekir. Kullanılan korse sayesinde vücut kısa sürede istenilen şekli alır.

Yağ Aldırma Ameliyatı Ağrılı Mı?

Bu işlem sırasında genel anestezi kullanılır. Bu sayede hastalar herhangi bir ağrı hissetmeden ameliyat sürecini tamamlamış olurlar. Ameliyat sonrası ise olası ağrılara karşı ağrı kesici kullanılır.

Yağ Aldırma Ödemi Nasıl Atılır?

Yağ hücrelerinin vücuttan etkili bir şekilde atılması olarak bilinen liposuctionun güvenilir bir işlemdir. Ameliyat atılan küçük kesiler yardımıyla yapılır. Ameliyat sonrası vücutta morarma, kızarıklık ve ödem gibi yan etkiler görülür. Özellikle kötü görüntüye neden olan ödem bir hafta içerisinde yok olur.

Vaser Liposuction’da Erkek ve Kadınlar İçin Aynı Uygulama Mı Yapılır?

En son teknoloji olarak bilinen vaser lipo hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilir. Cinsiyet ayrımı yapmayan bu teknik sayesinde vücutta bulunan fazla ve inatçı yağlar gruplar halinde akışkan hale getirilir.

Yüksek frekans dalgalarının kullanıldığı vaser tekniği her iki gruba aynı şekilde uygulanır. Bölge sayısı ya da farklı bölgelerin tercih edilmesi dışında vaser liposuction aynı tekniklerle kullanılır.